Bölgə başçısı düşmüş döyüşçülərin portretlərinə çiçək qoydu və xatirəsini bir dəqiqəlik sükutla yad etdi, respublika rəhbərinin mətbuat xidməti bildirir.
«Sizin üçün ən əziz və ən yaxın insanları itirdiniz. Hamımız kədərinizə rəğbət bəsləyirik və bu kədərlə əlaqəli çətinliklərin öhdəsindən gəlməkdə faydalı olmaq istəyirik. Əlbəttə ki, bu gün portretlərinə çiçək qoyduğumuz bütün uşaqlar vətənimizi qorumaq üçün getdilər, hamımız üçün qəhrəmandırlar. Döyüş təmas xəttini keçmələri, əllərində silahla Vətənin müdafiəsinə qalxmaları və başqalarını xilas etmələri artıq bir uğurdur» dedi Sergey Melikov.
Dağıstanda Hərbi qulluqçuların yaxınlarına bir neçə səviyyədə yardım göstərilir: Federal dəstək tədbirləri ilə yanaşı regional və bələdiyyə də fəaliyyət göstərir. Dağıstanın hərbi komissarı Abdurahman Muradxanov yığılanlara Federal müavinət və ödənişlər barədə danışdı, bölgə əmək Nazirliyinin rəhbəri Maqomedzaqid Kixasurov regional barədə məlumat verdi.